Haigekassa sai PWC audiitorfirmalt palju soovitusi

Haigekassa tellis sel aastal audiitorfirmalt PWC eriarstiabi tervishoiuteenuste hinnakujundusmetoodika analüüsi, mille sai kätte suvel ja kus on väga palju ettepanekuid senise süsteemi muutmiseks.

Audiitorfirma kokkuvõttega saab tutvuda siit.

PWC esimene soovitus haigekassale oli moodustada töörühm nende ettepanekutega edasi tegelemiseks, otsustada, milliste ettepanekutega saab edasi minna ja teha neile ajakava ja tegevusplaan.

Nende hinnangul vajaksid esmajärjekorras lahendamist järgmised probleemid:

* maandada tehnilise keskkonnaga seotud isiku- ja süsteemiriskid;

* kaardistada haiglate võimekus oma tegelike kulude arvestussüsteemide loomiseks, aidata kaasa toimiva süsteemi rajamiseks vajalike eelduste täitmisel (abirahastuse leidmine, ühtse metoodika väljatöötamine jne);

* välja töötada benchmarking (võrdlusanalüüs) variandid, et täpsemalt määratleda ja põhjendada haigekassa poolt rahastatavate teenuste osutamiseks optimaalsete kulutasemete seadmist jne. Täielik loetelu on PWC töös lk 53.

Haigekassa hinnakujunduse talituse tervishoiu peaspetsialist Tiina Sats ütles, et analüüsis anti rida soovitusi, millest osa soovib haigekassa võimalusel lülitada ka 2015. aasta tegevuskavasse. "Ühe ettepanekuna on soovitatud kehtestada haiglatele andmete edastamise vormid ja kord ning juurutada süsteem pisteliseks andmekvaliteedi kontrolliks," jätkas ta. 

"Plaanime järgmise aasta jooksul  koostada uue lihtsustatud vormi raviasutustele kogukulude esitamiseks ning kokku leppida täpsed kulude jaotamise põhimõtted." Samuti soovitakse alustada raviasutustega diskussiooni andmete kvaliteedi osas. "Meil on plaanis järgmisel aastal jätkata raviasutuste pindade ja hinnamudelis kajastatud pindade võrdlevat analüüsi ning tellida sõltumatu analüüs võrdlusmeetodite ja horisontaalsete muutujate rakendamise võimaluste kohta," sõnas ta.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

14. august 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuli 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.