PERHi uuring: enam kui 75% patsientidest on ooteajaga rahul

Käesoleva aasta aprillis toimus Põhja-Eesti Regionaalhaiglas (PERH) ambulatoorsete patsientide rahulolu küsitlus. Muu hulgas tuli välja, et ooteaja pikkusega vastuvõtule saamiseks jäi rahule enam kui kolm neljandikku küsitletutest, kirjutab haigla Kuukiri.

Ankeedi tagastas 1572 PERHi väisanud patsienti.

Küsitluses osales kõikide maakondade patsiente, kuid enamik küsitletutest oli pärit Harjumaalt (83%). Tagastatud ankeetidest olid 65% eesti- ja 35% venekeelsed, 73% olid naised ja 27% mehed. Küsitletute keskmine vanus oli 56,1±17,7 aastat.

Uuringu tulemustest selgus, et 97,3% jäi ambulatoorse külastusega rahule. Kõigist küsimusele vastanutest jäi külastusega väga rahule 73,1% ja üldiselt rahule 24,2%, rahulolematust väljendas 2,7%.

Kui kiiresti arsti juurde saab? Keskmine ooteaeg vastuvõtule saamiseks oli külastajate hinnangul 41,5 päeva, mis on kolme päeva võrra lühem kui 2012. aastal. Ooteaja mediaanväärtus oli sarnaselt 2012. aastaga 30 päeva. Võrreldes varasemate uuringute tulemustega on suurenenud nende küsitletute osakaal, kes ootasid vastuvõtule saamiseks kuni seitse päeva ning vähenenud 31–60 päeva vastuvõttu oodanute osakaal.

Käesoleval aastal jäid ooteaja pikkusega vastuvõtule saamiseks rahule enam kui kolm neljandikku küsitletutest (39,7% väga rahul ja 36,4% üldiselt rahul). Rahul olematuid oli 23,8% (üldiselt ei olnud rahul 12,5% ja üldse ei olnud rahul 11,3%).

Käesoleval aastal arvas 87,4% küsitletutest, et vastuvõtule registreerumine oli lihtne ja kiire ning enamasti vastati ka, et pakutud päev ja kellaaeg sobis patsiendile. Keskmine ooteaeg registratuuris oli küsitletute hinnangul 4,6 minutit. 77,4% küsitletutest jäid registratuuri töötaja suhtlemisega väga rahule ning Kokkuvõte ambulatoorsete patsientide rahulolu uuringust 58,3% väitsid, et neil oli registratuuris väga mugav oodata.

Pikemalt haigla poolt läbi viidud rahulolu-uuringust Kuukirjas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.