Biomeditsiinialase teadustöö toetamiseks loodi fond

Eile, 2. detsembril anti TÜ kunstimuuseumis 58 üliõpilasele ja teadlasele üle TÜ sihtasutuse sügissemestri stipendiumid koguväärtuses 80 000 eurot.

Ühtlasi allkirjastati eile Valda ja Bernard Õuna mälestusfond, mille algkapitali moodustab Valda Õuna testamendiga sihtasutusele määratud annetus.

Mälestusfondi eesmärk on tunnustada Tartu ülikooli magistrantide ja doktorantide biomeditsiinialast teadustööd. Kokkuleppel annetaja esindajaga antakse toetusena kord aastas välja vähemalt 5000 euro suurune stipendium.

Annetaja perekonna esindaja, Tartu ülikooli molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson rääkis, et fondi annetaja soov oli toetada ja motiveerida noori inimesi Eestis – inimesi, kelle najal seisab riigi tulevik.

„Valik toetada eelkõige biomeditsiinialast uurimustööd on seotud Valda Õuna kunagise sooviga õppida arstiks, aga kahjuks see unistus ei täitunud. Biomeditsiini valdkonnal on väga suur potentsiaal ja selle valdkonna talentidesse panustamine on oluline investeering tulevikku, eriti arvestades praegust riigi vähest toetust noortele teadlastele,“ ütles Peterson.

Tartu ülikooli arstiteaduskonna dekaan Joel Starkopf lisas, et biomeditsiin on väga tihedalt soetud arstiteadusega.

„Biomeditsiini alased uuringud on vältimatu eeldus heal tasemel arstiõppe ja –teaduse arendamiseks. Mälestusfondi stipendium on igati tänuväärne lisavõimalus selle valdkonna uurimistööde edendamiseks,“ ütles dekaan.

Ta lisas, et kuna doktorantide tänane majanduslik olukord ei ole kiita, on selline stipendium kaheldamatult motiveeriv ja saab olema hästi kasutatud.

Valda ja Bernard Õuna mälestusfondi statuudi allkirjastasid annetaja perekonna esindaja professor Pärt Peterson, rektor professor Volli Kalm ja TÜ sihtasutuse juhatuse liige Triin Vakker.

Valda Õun (27. mai 1921 Pärnu – 3. juuli 2013 Toronto) alustas 1943. aastal Tartu ülikoolis meditsiiniõpinguid, kuid õpingud katkesid juba 1944. aastal, kuna perekond lahkus sõjapakku Saksamaale. Seal tekkis võimalus ka meditsiiniõpinguid jätkata, kuid õpinguid lõpetada ei õnnestunud, kuna 1940. aastate lõpus otsustas perekond elama asuda Kanadasse. Seal kohtus Valda ka oma abikaasa Bernard Õunaga. Meditsiinivaldkond jäi Valdale südamelähedaseks elu lõpuni.

Pikemalt loe SIIT.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.