HI-viirus muutub järjest vähem surmavaks

Oxfordi ülikooli teadlaste värskest uuringust tuli välja, et HI-viirus on muutumas vähem surmavaks ja nakkusohtlikuks. See tuleneb kohanemisest osade inimeste efektiivse immuunsussüsteemiga, mis viirust "lahjendab", kirjutas ERRi teadusportaal.

"Lahjendatud" viirus areneb aeglasemalt AIDS-iks ja sellised muutused võivad aidata kaasa AIDSi-pandeemia tõkestamisele, vahendas BBC.

Osade viroloogide arvates võib HI-viirus niimoodi edasi arenedes muutuda peaaegu kahjutuks.

Enam kui 35 miljoni HIV-sse nakatunud inimese kehas käib raske võitlus HI-viiruse ja immuunsussüsteemi vahel. Kuigi HI-viirus on immuunsüsteemiga kohanedes väga osav, satub see aegajalt vastamisi väga tugeva immuunsussüsteemiga. Et sellise immuunsüsteemiga kohanduda, peab HI-viirus loobuma võimest kiirelt paljuneda, mis teeb aga viirusest vähem nakkusliku ja aeglustab selle arengut AIDS-iks.

Kui sellise immuunsüsteemiga inimene nakatab teisigi HIV-ga, siis saavad järgmised nakatunud juba "lahjendatud" viiruse, mis võib nende immuunsüsteemiga kohandudes veelgi nõrgeneda.

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.