Hiiumaa haigla jääb ilma hulgast eriarstidest

Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) loobub ambulatoorsete vastuvõttude tegemisest Hiiumaa haiglas ja tõenäoliselt katkevad jaanuarist kümmekonna erialaarsti vastuvõtud, vahendas Delfi Hiiu Lehte.

Haigla peaarst Gennadi Aavik rääkis, et haiglate liidu kokkusaamisel selgitas sotsiaalministeerium haiglate võrgustumise põhialuseid. Nende põhjal saab maakonnahaiglate võrgustumine toimuda kas Põhja-Eesti regionaalhaiglaga (PERH) või Tartu ülikooli kliinikumiga - ainult neile on ette nähtud ELi struktuurifondide toetus.

Aaviku sõnul otsustas selle peale ITK esimees Ralf Allikvee esimesest jaanuarist koostöölepingu Hiiumaa haiglaga lõpetada.

Hiiumaa haigla on seni teinud koostööd nii ITK kui PERHiga. Esimesest käib vastuvõtte tegemas 11 arsti ja teisest kolm. Jaanuarikuuks ei registreeri polikliinik enam patsiente silma-, taastusravi-,närvi-, südame-,reuma-,seedehaiguste-, nahaarsti, veresoontekirurgi ja ortopeedi vastuvõtule. Tõenäoliselt ei tule ITKst Hiiumaale enam ka günekolooge.

Maavanem Riho Rahuoja kommenteeris, et püüavad sellist olukorda kõigest hingest ära hoida ja lahendusi püütakse leida nüüd PERHiga.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.