Mardnate fondi stipendiumile tänavu kaks laureaati

SA Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfondi, Adda ja Leonhard Mardna fondi tänavune, 14. stipendium jagatakse välja lausa kahele laureaadile.

Fondi juhi doktor Peeter Mardna sõnul pälvivad Mardnate fondi 1000-eurose stipendiumi sel aastal taastusravi eriala resident Stela Kilk ja Jõgevamaal Palamusel töötav perearst Mairi Kotsar. 

Doktor Kotsar sõnul oli tema kandidatuuri üles seadmine perearstide seltsi poolt talle suur postiivne üllatus, ehkki konkreetseid põhjuseid ta ei tea. Ta on viimased kolm aastat olnud tublimate perearstide hulgas, üks põhjus võib olla see, pakkus ta ise. (Perearstide selts valib igal aastal välja parimad perearstipraksised üle Eesti ning hindamisel võeti arvesse praksise töökorraldust, arstiabi kättesaadavust, ravi kvaliteeti, sealhulgas haiguste ennetamist, arstiabi järjepidevust ning koostööd patsientidega. -toim.)

Mairi Kotsar on Palamusel perearstina töötanud viimased viis aastat, enne seda residentuuri ajal Tartus, kus praksise suurus oli üle 2000 patsiendi. Palamusel on praksise suuruseks umbes 1500 inimest. Seda peab peerarst just parajaks hulgaks, et jõuda kenasti iga abivajajaga piisavas mahus tegeleda. Küsimusele, kas linna patsiendid ja maapiirkonna patsiendid oma murede poolest ka erinevad, vastas doktor Kotsar, et maainimesed on tervise küsimustes sageli kannatlikumad ja vahel isegi nii kannatlikud, et arsti juurde jõutakse pisut hilja.

Teine stipendiaat Stela Kilk on taastusravi III ehk viimase aasta resident, aga ka suur spordimeditsiini huviline. "Olen ise nooremana palju spordiga tegelenud ja see eriala tundus täpselt mulle sobivat. Taastusravi ja spordimeditsiin täiendavad üksteist ja pikka aega ongi spordiarste tulnud taastusravi erialalt," ütles doktor Kilk. Ta lisas, et peale residentuuri lõpetamist tahaks ta siiski lisaks spordimeditsiinile ka taastusraviga tegeleda. Eriti on teda viimasel ajal hakanud huvitama laste taastusravi.

Stela Kilk ütles, et Spordimeditsiini SA-s on ta käinud alates esimesest residentuuri aastast lisaks oma tavatööle õppimas ja teeb ka iseseisvalt noorsportlaste koormusteste. "Mul on olnud tore võimalus käia arstina kaasas Noorte Olümpiapäevadel Hollandis ja osaleda mitmetel huvitavatel koolitustel," lisas ta. Koos kolleegidega alustati selle aasta algul ühe noorsportlaste uurimistööga ja alates sellest sügisest on doktor Kilk kaasatud ka Eesti ujumiskoondise tiimiarstiks.

Stipendiumile soovitatigi noorel arstil kandideerida Spordimeditsiini SA poolt. "Minu sooviks on osa võtta spordimeditsiini teemalisest konverentsist ja seega esitasin taotluse," ütles ta. "Ma ei tea täpselt, miks just mind preemiale esitati, aga see on väga motiveeriv ja paneb veel rohkem selle eriala vastu huvi tundma," lisas stipendiaat.

Laureaatidele preemia üle andmine toimub 14. detsembril kell 15.00 Tallinnas Mustpeade majas.

Mullu läks Adda ja Leonhard Mardna fondi preemia günekoloogia 1. kursuse residendile Marie Abelile.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.