Tervishoiutöötajate palgatõusu raha võetakse toimetulekutoetuste eelarvest (täiendatud)

Riigieelarvest palka saavate arstide palgatõusu tarvis 2,4 miljoni euro leidmiseks otsustas rahandusminsiteerium vähendada tuleva aasta toimetulekutoetuste eelarvet, kirjutab Võrumaa Teataja.

Ministeeriumi hinnangul on tänavuse 10 kuu eelarve täitmise põhjal võimalik korrigeerida tuleva aasta toimetulekutoetuste maksmist 21,6 miljonilt 19 miljonile, seisab rahandusministeeriumi riigieelarve muudatusettepanekus.

Muudatus on tingitud 7. novembril Eesti Haiglate Liidu ja Eesti Kiirabi Liidu ning tervishoiutöötajate esindajate poolt allkirjastatud tervishoiutöötajate palga eelkokkuleppest. Riikliku lepitaja poolt pakutud töötasu alammääraks on alates tulevast aastast arstidel 9,00 eurot tunnis, õdedel, ämmaemandatel ja tervishoiu tugispetsialistidel 5,00 eurot tunnis, kiirabitehnikutel 4,25 eurot tunnis ning hooldustöötajatel 3,00 eurot tunnis.

Rahandusministeeriumist kinnitati Meditsiiniuudistele, et toimetulekutoetuse määra siiski ei vähendatud ehk kõik, kes seda taotlevad ja kellel on õigus seda saada, ka saavad. "Summa muutus tuleb aasta lõpus toimuvast prognoosi täpsustamisest," ütles ministeeriumi esindaja Liisi Poll.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.