Hiiumaal hakkab ITK asemele teenuseid osutama ilmselt PERH

Ida-Tallinna keskhaigla loobub koostööst Hiiumaa haiglaga ja lõpetab jaanuarist seal üheteistkümne erialaarsti ambulatoorsed vastuvõtud, kuid hiidlased eriarstiabi kättesaadavuse halvenemise all siiski kannatama ei pea, sest praegu käivad läbirääkimised juba uue teenuse osutaja, Põhja-Eesti Regionaalhaiglaga, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Arstide puuduses vaevlev Hiiumaa haigla on eriarstide vastuvõttude korraldamisel teinud kümme aastat koostööd Ida-Tallinna keskhaigla ehk ITK-ga, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kõige suuremat puudust me tunneksime kohe günekoloogist, ortopeedist, taasusraviarstist, kardioloogist. Väikeste haiglate võrgustumine on ette nähtud kahe suure haiglaga PERH-i ja Tartu ülikooli kliinikumiga (TÜK), meie kuulume siis PERH-i regiooni ja ITK juhid on sellest otsusest mõjutatud," selgitas Hiiumaa haigla juhatuse liige ja peaarst Gennadi Aavik.

ITK juhatuse esimees Ralf Allikvee kinnitas "Aktuaalsele kaamerale" kirjalikult, et tänavu lõpeb ITK koostöö Hiiumaa haiglaga ja vastavalt haiglate võrgustumise kavale peaks järgmisel aastal seal eriarsti teenuseid pakkuma PERH.

"Sajaprotsendilist garantiid ma ei saa hetkel anda, sest läbirääkimised on pooleli, aga esimesed kontaktid PERH-iga annavad lootust, et me saame koostööga hakkama," rääkis Rahuoja.

PERH-ist käib praegugi Hiiumaa haiglas vastuvõtte tegemas kolm arsti.

Pikemalt ERRi lehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.