Tallinnas tähistatakse seljaajusonga ja vesipeahaigete nädalat

Tallinnas toimuvad 4. -5. detsembrini SpBH (Spina bifida ja Hydrocephalus) sündroomiga haigetele pühendatud erialakonverents, kontsert ja raamatuesitlus.

Täna ja homme peetakse Tallinnas Nordic Hotel Forumis erialakonverentsi “2nd Baltic Conference on treatment and care of PdBH patients- practical approach“.

Reedel, 5. detsembril kell 17 esitleb Inglismaal ja Ameerikas tuntud juuksurikoolituse edendaja ning Wella juuksehooldusvahendi te looja, „ajalehepoisist miljonäriks“ saanud Graham Webb Viru Keskuse Rahva Raamatus oma elulooraamatut "Pudelist välja". Raamat on innustuseks  neile lugejatele, kes endas kahtlevad või ei leia oma puudest tingitult jõudu eluga edasi minna. Võtmeroll on kindlasti Grahami isikuomadustel – hoolivusel, tähelepanelikkusel, viisakusel, lahkusel, täpsusel, visadusel, lugupidamisel inimeste vastu, millest  tundub tänapäevamaailmas vajaka olevat.

Grahami  saavutusi on riiklikult hinnatud Briti Impeeriumi Medaliga. Elades täisverelist, põnevatest juhustest pikitud elu, ei kartnud Webb laiendada äritegevust ja nüüdseks on   temanimelisi juuksurikoole on kõikjal Ameerikas, rääkimata Inglismaast.

Tallinna Lastehaigla kirug Ann Paal, kes on Eesti Seljaajusonga ja Vesipeahaigete Seltsi juhatajana nädala sündmuste organiseerija, rõhutab, et Graham Webbi elulugu on suureks julgustuseks paljudele Eesti SpBH sündroomiga lastele ja noortele täiskasvanutele, kelle probleemidega ta igapäevaselt kokku puutub.

"Kui Eesti ühiskond on suuteline märkama ja julgustama enese kõrval eluaegse haigusega inimesi ning nende eneseleidmisele ning töö otsimisele kaasa aitama, oleme muutnud oma riiki ja maailma natuke paremaks. Nagu näiteks Kadri ja Anu Tali, kes teevad erivajadustega inimeste heaks koostööd projekti „Born different“ raames," ütles Paal.

5. detsembril dirigeerib Anu Tali Estonias kontserdisaalis Põhjamaade Sümfooniaorkestri kontserti, millega toetatakse erilisena sündinud noori. Nii Rahva Raamatu kaupluses kui Estonias on võimalused toetada Eesti Rahvuskultuuri Fondi tütarfondi Kelluke, et koguda raha erivajadustega noorte kaunite kunstide alase enesetäiendamise stipendiumifondi jaoks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.