Diabeeditarvikute hüvitamises 2015 on nii häid kui ka halvemaid uudiseid

Eesti lastediabeedi ühing (ELDÜ) teatab oma kodulehel, et läbirääkimistes haigekassaga saavutati see, et suurenevad hüvitatavate testribade kogused, aga näiteks laste insuliinipumpade hüvituse osas edasiminekut pole.

ELDÜ kirjutab oma kodulehel, et juba 2010 alates on ELDÜ pidanud iga-aastaseid läbirääkimisi haigekassaga, et parandada diabeeditarvikute kättesaadavust. Oleme kaasanud sinna protsessi ka Eesti Endokrinoloogia Seltsi ning Eesti Diabeediliidu.

Järgneb nende uudis: "2014.a. esitasime ettepanekud suurendada testribade koguseid erinevatele sihtrühmadele, võimaldada lastele 48 sensorit aastas, laiendada pumbaravi ka täiskasvanud I tüüpi diabeetikutele ning hüvitada neile vajadusel 12 sensorit aastas pidevaks glükoosimonitooringuks. Samuti taotlesime sensori saatja lisamist haigekassa nimistusse ning süstenõelte hüvitamist II tüüpi diabeetikutele, kes insuliini asemel muid süstitavaid diabeediravimeid kasutavad.

Viimane kohtumine haigekassaga toimus meil 28. novembril ning sel nädalal kinnitas Haigekassa nõukogu järgmise aasta muudatused, mis ühest küljest rõõmustavad, teisalt aga jätavad veel rahulolematuks.

Suurenevad hüvitatavate testribade kogused:

- lastele 3300 testriba aastas (st 9 mõõtmist päevas)

- täiskasvanud I tüüpi diabeetikutele 1800 testriba aastas

Samavõrra suurenevad ka hüvitatavate lantsettide kogused.

Kahjuks ei võtnud haigekassa pumba- ja tarvikute teemat arutlusele, seega sensorid, pumbad ja tarvikud täiskasvanutele järgmisest aastast muutusi läbi ei tee.

ELDÜ jätkab ka järgmisel aastal haigekassaga läbirääkimisi, et ka viimased takistused hea diabeedi kontrolli tagamiseks saaksid ületatud ning kõik patsiendid saaksid endale sobivat ning paremaid tulemusi andvaid raviviise kasutada."

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.