Ruth Kalda: Mairi Kotsar on julge ja õpihimuline noor arst

SA Eesti Rahvuskultuuri Fondi allfondi, Adda ja Leonhard Mardna fondi tänavusest kahest stipendiumist ühe pälvis Jõgevamaa perearst Mairi Kotsar.

Doktor Kotsari kandidatuuri fondi stipendiumile esitas Eesti Perearstide Selts. Seltsi juhatuse liige Ruth Kalda ütles, et Mairi Kotsar pakuti seltsi poolt välja mitmel põhjusel.

Esmalt määras valiku see, et tegemist on noore arstiga, kes võttis neli aastat tagasi vastu julge väljakutse - asuda täiesti iseseisva arstina tööle maale, Palamusele. "Elades ise Tartus, ei peljanud ta, et igapäevaselt tuleb maha sõita ligikaudu sada kilomeetrit, seda ükskõik millise ilmaga," sõnas Kalda.

"Nelja aastaga on Mairi loonud väga hästi toimiva meeskonna koos kahe pereõe ja ühe abiarstiga, kellega koos on saanud ka kahel aastal järjest A-taseme perearstikeskuse tiitli," lisas ta.

Lisaks perearstitööle teeb Mairi Kotsar valveid ka erakorralise meditsiini osakonnas. "Tegemist on noore arstiga, kes on mitmekülgsete oskustega, aga samas vamis pidevalt end edasi täiendama ja oskusi juurde õppima," kitiis seltsi juhatuse esindaja kolleegi.

Laureaatidele preemia üle andmine toimub 14. detsembril kell 15.00 Tallinnas Mustpeade majas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.