Kruuse: tervisekeskuste loomisel on perearstide toetus meile oluline

Tervise- ja tööminister Urmas Kruuse kohtus täna hommikul Eesti Perearstide Seltsi juhi Diana Ingeraineniga, et arutada tervisekeskuste võrgustiku loomist.

Perearstid on kogu tervisekeskuste projekti ettevalmistamise protsessi käigus olnud ministeeriumile heaks koostööpartneriks. Ühiselt on jõutud kokkuleppeni, et tuleb koostata tervisekeskuste arengukavad. Lisaks muule olulisele oleks arengukavas kirjeldatud, kes perearstidest ja teistest teenuste osutajatest loodavasse tervisekeskusesse koonduksid.

„Kohtudes täna Diana Ingeraineniga, oli meie ühine huvi, et keskused peavad olema jätkusuutlikud. Perearstide toetus on meile tähtis, sest nemad on üks oluline sihtrühm, kes loodavates keskustes hakkaksid teenust pakkuma,“ ütles minister Kruuse. „Oleme tervisekeskuste võrgustiku ehitamisega jõudnud vaheetappi, kus Euroopa Regionaalarengu Fondist toetuste saamise tingimused on huvigruppide kaasabil formeerumas. Plaanis on investeerida vähemalt 35 tervisekeskuse loomisse üle 80 miljoni euro. Täpsed tingimused ja konkursi avame järgmise aasta esimeses pooles,“ lisas minister.

Tervisekeskuste eesmärk on tõsta patsiendi jaoks teenuste kvaliteeti ja parandada esmatasandi kättesaadavust. Lisaks perearstidele on keskuses ka pereõed, koduõed, ämmaemand, füsioterapeut ja teised spetsialistid. See loob head võimalused saamaks kõiki teenuseid ühest kohast.

Sotsiaalministeerium on koos Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE esindajatega tegemas uut ringi maakondades, et tutvustada, kus võiksid rahvastiku prognoose arvestades asetseda tervisekeskused Eesti kaardil. Külastatud on Pärnu, Valga, Põlva Maakondi ning Ida-Virumaad, Lääne-Virumaad ja Läänemaad. Kohtutud on ka Tallinna perearstide ja linnavalitsuse esindajatega ning kohtumised jätkuvad.

Arengukavade koostamiseks moodustatakse tervisekeskuse teeninduspiirkonnapõhised töögrupid, kuhu kuuluvad sinna koonduvate teenuseosutajate esindajad. Arengukava struktuur on praegu huvigruppidega kooskõlastamisel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.