Ülle Lumi kandideerib riigikokku

Viljandi linnavalitsuse ja Viljandi haigla nõukogu liige ning Viljandi Hambakliiniku juhataja Ülle Lumi kandideerib eelseisvatel riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas.

Ülle Lumi ütles, et kandideerib, sest tal on kindel tahtmine viia ellu lubadus, mille andsin inimestele eelmistel riigikogu valimistel. "Lubasin, et minu toetajate hääl aitab ehitada uue haigla Viljandi kesklinna. Tahan kinnitada, et need ligi 900 mulle antud häält eelmistel valimistel innustasid mind jätkama teemaga tegelemist," lisas ta.

Arengud tervishoius näitavad Lumi hinnangul, et lisaks aktiivravihaiglale peab uues tervishoiuasutuses olemas olema ka kaasaegne perearstikeskus. Uus keskus ei ole asi iseeneses, vaid vahend kvaliteetse arstiabi ja terviseteenuse kättesaamise parandamiseks.

Ka peab Viljandi Hambakliinikut juhtiv Lumi oluliseks, et riiklikult seataks sisse hüvitis hammaste kontrolliks ja raviks ning propageeritaks paremat suuhügieeni ja teavitataks hammastest lähtuvatest terviseohtudest.

Sotsiaaldemokraatlik Erakond on teinud ettepaneku tõsta miinimumpalk 800 euroni. "Olles 18 aastat juhtinud erinevaid valdkondi tervishoius ja näinud, kui tänuväärset tööd teevad õed, hooldajad hambaarsti abilised, koristajad ja teised tublid inimesed tervishoius. Lisaks neile on meie ümber veel sajad tuhanded inimesed, kes teevad väga vajalikku ja rasket tööd, kuid saavad selle eest häbiväärselt madalat palka ning peavad ühe pensioniaasta lisandumiseks töötama kolm aastat. Viimase ellujäämise abinõuna need inimesed põgenevad Eestist ja leiavad tööd välisriigis. Peatame selle põgenemise! Mina tahan hakata maksu- ja majanduskeskkonna tingimuste loomise asemel rääkima inimesest, tema elust, haridusest, tervisest ja tööst", lisas Ülle Lumi.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.