Regionaalhaigla ja Haapsalu lõid käed

Eile, reede keskpäeval peetud nõupidamisel jõudsid Haapsalu ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) juhid kokkuleppele, et Läänemaa haigla liidetakse PERHiga. Nüüd peavad otsuse heaks kiitma ka linnavolikogu ja Eesti valitsus, kirjutas Lääne Elu.

Kui Haapsalu linnavolikogu ja valitsus liitumisplaanidele oma nõusoleku annavad, võiks PERHi projektijuhi Meelis Roosimäe sõnul uue ühishaigla asutamise lepingu sõlmida järgmise aasta jaanuari teises pooles.

Valitsuse kinnitust on Roosimäe sõnul oodata jaanuaris. PERH on riigisihtasutus ja vajab seetõttu liitumiseks valitsuse heakskiitu.

Liitumise tulemusena rajatakse uus sihtasutus, mille nõukokku kuulub kolm liiget PERHist ja kaks Haapsalu linnast. Haapsalu poolt peaks nõukokku kuuluma Haapsalu linnapea Urmas Sukles ja volikogu liige Helle Saarsoo.

Nõukogu esimehe koht läheb PERHile.

Roosimägi kinnitas, et uue sihtasutuse nõukogus enamuse saaval PERHil ei ole kavas teenuseid Läänemaal koomale tõmmata: voodikohtade arv jääb samaks ning säilivad senised eriarstide vastuvõtud. Teenuste maht koguni kasvab, sest juurde tuleb neuroloogi vastuvõtte.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.