Sõjameditsiini konverentsil räägiti psühholoogilisest valmisolekust

Sellenädala neljapäeval ja reedel Tartus toimunud sõja- ja katastroofimeditsiini konverentsil rääkisid tsiviil- ja militaarsektoris töötavad spetsialistid vaimsest valmisolekust, ebolast ning tsiviil-militaarkoostöö arendamisest.

Konverentsi korraldaja major Ahti Varblase sõnul oli uudne ja põnev tutvuda ameeriklaste toodud mannekeeniga. „Ameeriklased näitasid lahingus kannatanu käsitlemise harjutamiseks disainitud  traumamannekeeni, mida Eestis ega ka ilmselt teistes Balti riikides varem kasutatud ei ole,“ ütles major Varblane.

Kaitseväe meditsiiniteenistuse ja Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste sõja- ja katastroofimeditsiinikeskuse korraldatud konverentsil räägiti sel aastal ebola kriisiga võitlemisest Lääne-Aafrikas, lektorid tõid näiteid erinevate riikide sõjavägede praktikatest sõjaväehaiglates, spetsialistide tegutsemisest missioonipiirkonnas, haavatud sõdurite meditsiinilisest ja psühholoogilisest toetusest ning sõja- ja tsiviilmeditsiini eristumisest ja koostoimimisest.

Konverentsil osales üle 400 meditsiinitöötaja Eestist, Lätist ja Leedust ning lektorid Inglismaalt, Ameerika Ühendriikidest, Norrast, Soomest, Leedust ja Eestist.

KVÜÕA sõja- ja katastroofimeditsiini keskuse ülesandeks on kaitseväelaste, reservmeedikute ja meditsiiniüliõpilaste sõja- ja katastroofimeditsiini õppe läbiviimine. Eesmärgiks on võimalikult kaasaegne, praktilise suunitlusega ning ühtlustatud väljaõpe tsiviilmeditsiinis harva esinevate kriiside ja vigastuste lahendamiseks. Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused on sõjalise teadus- ja arendustegevuse edendajaks Eestis, oma partneritega tehakse koostööd ülemaailmselt.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.