Allergialiit taotleb taas riigilt raha õietolmu seireks

Eesti Allergialiit tegi taas pöördumise sotsiaalministeeriumi poole palvega, et riik hakkaks rahastama õietolmu seiret.

Pöördumine:
Eesti Allergialiit on pöördunud aastaid  Sotsiaalministeeriumi poole taotlusega rahastada õietolmu seire projekti riiklikult, kuid senini pole sellele positiivset lahendust leitud.

Õietolmu seire võimaldab saada diagnoosimiseks ja ravimiseks vajalikku teavet õhus oleva õietolmu koostisest ja kontsentratsioonist ning töö eesmärgiks on samuti elanikkonna informeerimine olukorrast. Kuna Sotsiaalministeerium on põhimääruse kohaselt pädev asutus terviseohtude riskianalüüsi korraldamise ja tegemise valdkonnas ning ka Terviseamet on hinnanud õietolmu seire läbiviimist inimese tervise kaitsmisel väga oluliseks, palume Teil planeerida seire läbiviimiseks vajalik summa edaspidi oma eelarvesse. Samuti palume võtta „Puudega ja tervisekahjustusega inimeste sotsiaalse kaitse tagamise ja koostöö lepe“ alapunkti IV 1. Eesmärk: ennetustegevuse arendamine, täiendav tekst: „Atmosfääri õhus leviva õietolmu- ja seeneosakeste seire tagamine riiklikul tasemel“.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.