Allergialiit taotleb taas riigilt raha õietolmu seireks

Eesti Allergialiit tegi taas pöördumise sotsiaalministeeriumi poole palvega, et riik hakkaks rahastama õietolmu seiret.

Pöördumine:
Eesti Allergialiit on pöördunud aastaid  Sotsiaalministeeriumi poole taotlusega rahastada õietolmu seire projekti riiklikult, kuid senini pole sellele positiivset lahendust leitud.

Õietolmu seire võimaldab saada diagnoosimiseks ja ravimiseks vajalikku teavet õhus oleva õietolmu koostisest ja kontsentratsioonist ning töö eesmärgiks on samuti elanikkonna informeerimine olukorrast. Kuna Sotsiaalministeerium on põhimääruse kohaselt pädev asutus terviseohtude riskianalüüsi korraldamise ja tegemise valdkonnas ning ka Terviseamet on hinnanud õietolmu seire läbiviimist inimese tervise kaitsmisel väga oluliseks, palume Teil planeerida seire läbiviimiseks vajalik summa edaspidi oma eelarvesse. Samuti palume võtta „Puudega ja tervisekahjustusega inimeste sotsiaalse kaitse tagamise ja koostöö lepe“ alapunkti IV 1. Eesmärk: ennetustegevuse arendamine, täiendav tekst: „Atmosfääri õhus leviva õietolmu- ja seeneosakeste seire tagamine riiklikul tasemel“.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.