Venemaa rikkur tagastab Watsonile Nobeli medali

Venemaa kõige rikkam inimene, terase- ja telekomimagnaat Alisher Usmanov ostis oksjonilt DNA avastaja James Watsoni Nobeli auhinna medali, kuid plaanib selle tagastada.

Usmanovi sõnul oli Watson selle medali ära teeninud ning tal on südamest kahju, et teadlane pidi selle ära müüma, vahendas Postimees uudisteagentuuri BBC.

Watson sai selle medali 1962. aastal ning sel kuul müüdi see oksjonil 4,8 miljoni dollari eest.

Tegemist on esimese Nobeli medaliga, mis pandi oksjonile elusoleva saaja poolt.

Watson sai 1962. aastal Nobeli auhinna koos kaasteadlaste Maurice Wilkinsi ja Francis Crickiga. Nad kõik said DNA avastamise eest Nobeli preemia ja medali.

86-aastane Watson ütles enne medali oksjonile panemist, et plaanib selle müügist saadavast rahast osa anda heategevuseks ning teadusuuringute toetamiseks.

Usmanov paljastas meediale, et tema oli see anonüümne telefonipakkuja, kes möödunud nädalal Christie´s oksjonimaja oksjonil selle medali ostis.

«Olen seisukohal, et ei saa lubada sellisel silmapaistval teadlasel nagu Watson jääda ilma talle saavutuste eest antud medalist. James Watson on üks silmapaistvamaid biolooge ning medal DNA avastamise eest peaks jääma temale,» selgitas suurärimees.

Majandusväljaande Forbes andmetel on Usmanovi vara suurus 15,8 miljardit dollarit, ta on Briti jalgpalliklubi Arsenal suuromanik ning ta oli 2013. aastal Briti rikaste nimekirjas esikohal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.