Rapla- ja Läänemaa haiglad liituvad PERHiga 1. veebruariks

Põhja-Eesti Regionaalhaigla tegi 9. detsembril sotsiaalministeeriumile taotluse ühele miljonile eurole, et võrgustuda Läänemaa Haiglaga ja Rapla Maakonnahaiglaga.

Praeguseks on poolte vahel välja selgitatud, missugustel tingimustel oleks võrgustumine võimalik. Samuti on koostatud asutamise tingimusi kajastavad asutamislepingud ja asutamisotsuste ning põhikirja projektid.

Aasta lõpus, uue alguses loodetakse Vabariigi Valitsuse heakskiitu sihtasutuste asutamiseks esitatud tingimustele ja allkirjad peaksid saama ka sihtasutuste asutamissedokumendid.

Projekti tegevused ja kuluartiklid rahastab PERH, välja arvatud asutamisel tehtav sissemakse sihtkapitali 2 x 500 000 eurot ja asutamislepingu kohaselt pärast asutamist tehtav täiendav sissemakse sihtkapitali 2 x 750 000 eurot, mille osas taotleb PERH täiendavat riigipoolset finantseerimist.

1. veebruariks 2015 peaks võrgustunud haiglate majandustegevus olema uutele sihtasutustele üle antud ja PERH on sellega saanud Rapla Maakonnahaiglas ja Läänemaa Haiglas otustusõiguse, millega kaasneb enamuse nõukogu liikmete määramise õigus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.