Teave riikliku müügiloaga ravimite võimalike kõrvaltoimete kohta nüüd veebilehel

www.adrreports.eu

Euroopa Ravimiamet (EMA) on täiendanud ravimite võimalike kõrvaltoimete  veebilehte http://www.adrreports.eu/ ning lisanud sinna info 1700 toimeaine kohta, mida sisaldavatel ravimitel on ühes või mitmes Euroopa Liidu liikmesriigis riiklikult väljastatud müügiluba.

2012. aastal avalikustatud veebileht sisaldas siiani infot tsentraalse müügiloaga ravimite võimalike kõrvaltoimete kohta. Veebilehe laiendus võimaldab nüüd leida infot ka riiklike müügilubadega ravimite kohta.

Kogu veebilehel olev info on seotud ravimite võimalike kõrvaltoimetega, mille puhul kahtlustatakse seost ravimiga, kuid see seos ei pruugi olla kindel.

Ravimite kõrvaltoime teatised on ravimiametitele oluliseks infoallikaks ravimite ohtude hindamisel. Ravimiametid hindavad kõiki kõrvaltoime teatisi ning muud ravimiga seotud teavet kogu ravimi elutsükli jooksul, et olla kindlad, et ravimi kasu-riski suhe on positiivne ning soodustada ravimite efektiivset ning ohutut kasutamist.

Kuidas teatada ravimi kõrvaltoimest?

Täiendav info Euroopa Ravimiameti veebilehel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.