Soome meditsiinimõjutaja 2014

Soome meditsiinimõjutajate TOP 10s on innovaatoreid, uurijaid, juhte ja meedikuid

9. detsembril kuulutas Mediuutiste toimetus Helsingi Musiikitalos juba 14. korda meditsiinimõjutajad välja.

Medituutiset 100 mõjutaja nimekirja valitud isikud on mõjutanud tervishoiusüsteemi lõppeval aastal kõige enam. Valiku on teinud Mediuutiste toimetus. Lisaks on omad nimekirjad teinud ka tulevased arstid. Selle nimekirja koostasid kõigi ülikoolide arstiteadusüliõpilaste seltside juhatuste liikmed. 

Selle aasta 10 mõjutajat:
1. Liisa-Maria Voipio-Pulkki on sotsiaal- ja tervishoiuministeeriumi sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja. Ta on ministeeriumis hoogu andnud kõigile viimase aja suurematele uuendustele, teiste hulgas ka patsiendi valikuvabadusele.

2. Harri Aho Pohjola Omasairaala tegevjuht. OP-Pohjola rajab kogu riiki katvat haiglavõrku.

3. Tuula Helander Husin ja Hyksin Vähikeskuse arendusjuht. Tegutsenud aktiivselt rahvusliku vähikeskuse rajamiseks Soome. Hyks sai tänavu Euroopa vähiinstituutide organisatsioonilt OECI haruldase CCC-staatuse (Comprehensive Cancer Center).

4. Martti Kiuru Cityterveyden tegevjuht. Lõhkas suvel kompuutripiltide hinnapommi.

5. Johanna Ivaska Turun ülikooli biotehnikakeskuse professor. Soome vähiuuringute suurlootus, uurib vähi levimise mehhanisme.

6. Antti Iivanainen Apotti-hanke arendusjuht. Valmistab Apotti-hankes ette suuri muudatusi selleks, kuidas HUSi ja peatselt ka teiste haiglate töid juhitakse. Iivanainen on suurte muudatuste kiirendaja.

7. Didier Deltort GE Healthcare’i Soome tegevjuht. Juunis avatud GE Healthcaren meditsiinitehnoloogia startupide inkubaatoris Health Innovation Villagessa Vallilas tegutseb juba 20 firmat.

8. Camilla Schalin-Jäntti HUSi endokrinoloogiakliiniku ülemarst ja Soome endokrinoloogiaseltsi juht. Schalin-Jäntti kaitses tõenduspõhist ravi kilpnäärmeskandaali ajal.

9. Heli Salminen-Mankonen Auria-biopanga juht, kes juhib Soome esimest kliinilist biopanka.  Auria-biopank sai tegevusloa tänavu.

10.Pentti Itkonen Eksote tegevjuht. Alustas uuendusi enne teisi ja edendab väärtusjuhtimist tervishoius. Teda kuulatakse kogu riigis.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.