Kruuse: Olgem avatud meelega

Terviseminister Urmas Kruuse esines Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Meditsiin 2014.

Kruuse: "Inimesed soovivad elada kaua, tervelt ja vananeda väärikalt. See ongi see, mille nimel me siin rabeleme. 80:20 kehtib ka siin - 80% kulutustest teeme me viimase 20% eluaastate jooksul.

Märksõnaks on ennetus. See on odavam kui tegeleda mistahes tagajärgedega. 2015 on meil esimene aasta ka alkoholi rohelises raamatus. Eraldi teema on noorte alkoholi tarvitamine. Me soovime kindlasti, et alkoholi hind kasvaks kiiremini kui meie jõukus. Siia kuulub ka tubakapoliitika roheline raamat. Perearstidel ja esmatasandil on ennetuses väga suur roll.

HIV, AIDS - eelarves on meil üle 10 miljoni euro. WHO tegi siin oma ettepanekuid ja üks oluline teema on ka metadooni asendusravi.

Tervishoiu arengusuunad - üks eesmärk on seotud esmatasandi tervishoiuga, haiglavõrguga ja kiirabiga. Kuigi me räägime tervishoius konkurentsist, siis patsiendi jaoks parim tulemus tuleb läbi koostöö. '

Õige ravi õige hinna eest õiges kohas - sellest johtuvalt tuleb otsustada, millal liigutada arsti ja millal patsienti. Arst peab edaspidi mobiilsemaks muutuma.

Kui me vaatame haigekassa eelarvet, me läheneme väga suurtele numbritele, kuid maksumaksjaid ei tule juurde  - surve läheb suuremaks. Patsient muutub aga pidevalt nõudlikumaks.

Maakonnahaiglad võiksid olla minu hinnangul võrgustunud ühe või teise pädevuskeskusega.

E-lahendused on alati kirgi kütnud. Ma pigem ütlen seda, et tuleb otsida uusi paremaid variante, mis aitavad inimesi ravida. Käivitunud on e-kiirabi, mis tähendab, et isikukoodi sisestades saab ülevaate inimese terviseseisundist ja suunta ta õigesse kohta ravile.

Mida võiks võrgustumisest võita - koostöös on tööjõu kasutamine efektiivsem ja parem. See soodustab ka noorte arstide kasvamist tõelisteks doktoriteks.

Teemasid, mida arutada on meeletult palju ja ma tahaks kutsuda kõiki osapooli olema avatud meelega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.