Sepping: Esimesed lepingud tulevad 2016

Sotsiaalministeeriumi projektijuht Rain Sepping  esines Meditsiiniuudiste poolt korraldatud konverentsil Meditsiin 2014.

Sepping: "Ma vastan siis küsimustele, mida peaks tegema potentsiaalne taotleja, kes soovib investeeringut esmatasandi tervisekeskustesse. Esiteks, toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused ja tervishoiuteenuse osutajad.

Alustuseks peaks jõudma selgusele, millist tervisekeskust me vajame. Miinimumnõue on 3 perearsti ja 3 pereõde. Tuleb otsustada, kus see peaks asuma, kui suur on teeninduspiirkond. Kes hakkab projekti vedama, sest tegemist on eurobürokraatiaga.

Aastal 2015 tuleks koostada tervisekeskuse arengukava. Perspektiiv võiks olla aastani 2030. Tervisekeskused võiksid olla ka piirkonnaülesed.

2020. aastaks peaksime ehitama 35 tervisekeskust ja neis keskustes tuleks suurendada perearsti vastuvõttude arvu 1000 elaniku kohta.

Hindame lisaks perspektiivile ka kuluefektiivsust ja seda, kuidas nii suurt projekti arendada suudetakse.

Kui taotlused on läbi vaadatud, siis punktide järgi moodustatakse pingerida.

Tõenäoliselt järgmisel aastal veel ehitusbuumi ei tule. Esimesed lepingud sõlmitakse ilmselt alles 2016. või 2017. aastal. Oleks hea, kui kõigi keskuste ehitamine ei langeks paarile aastale, sest see ajaks ehitushinnad kohe üles.

Praegu me sõidame mööda maakondi ja tutvume olukorraga.

Me loodame, et kogu selle protsessi tulemusena me suudame säilitada maal esmatasandi teenuse ja noored inimesed, kes lõpetavad praegu ülikooli, ei pea valima vaid ettevõtja staatust, vaid võivad asuda tööle ka tervisekeskusse.

Praegu on meil õnnelik võimalus Euroopa rahaga midagi teha.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.