Vask: Võrgustumine on peaaegu nagu võrgutamine

Lõuna-Eesti haigla juht Arvi Vask esines Meditsiiniuudiste konverentsil Meditsiin 2015.

Vask: "Võrgustumine on peaaegu nagu võrgutamine. Seepärast ta nii populaarne teema ongi.

Minu jaoks ütlevad edaspidised arengusuunad, et edaspidi on eriarstiabis kaks piirkonda. Arengusuundade dokumendi alusel on otsustusõigus delegeeritud kahele pädevuskeskusele. Riiklik miinimum on haigemaja ühe valves oleva arstiga. Ülejäänud kõik jääb seega pädevuskeskuse vastutada.

Lõuna-Eesti haigla on täna AS, mille aktsiad võrgustumise tulemusel kuuluvad 49% ulatuses MTÜle Terve Võrumaa, kuhu kuuluvad kõik Võrumaa omavalitsuste esindajad, ja ülejäänud 51 % kuulub TÜKile.

Miks me võrgustusime? Me oleme alati tahtnud jääda püsima aktiivravihaiglana. Tulevikus peaks Kagu-Eestis säilima vähemasti üks üldhaigla. Täna on neid kolm. Reaalsus on see, et elanike hulgas jääb nooremaid inimesi pidevalt vähemaks, kuid vanemaid tuleb nii suhtarvult kui ka absoluutarvult juurde.

Meie strateegia on, et meile tuleks patsiente ka väljaspoolt Võrumaalt. Kirurgias tulebki ligi 50% väljaspoolt.

Võrgustumise protsess sai alguse koostööst TÜKiga. Koostööleping sõlmiti juba aastal 2006. Me oleme koos rajanud hemodialüüsi keskuse, apteek on meil TÜKist sisse ostetud jne.

Nii haigla kui ka Kliinikum oli huvitatud, et kogu tehingust saadav raha investeeritakse Lõuna-Eesti haiglasse. Suured otsused nagu näiteks mõne struktuuriüksuse võimalik sulgemine otsustatakse konsensuslikult mitte vastavalt aktsiapaki suurusele.

Kliinikumil on kolm kohta Lõuna-Eesti haigla nõukogus, kaasa arvatud juht. Igal nädalal toimuvad koostöös videokonverentsid.

Loomulikult teeme koostööd ka strateegilise planeerimise, hangete ja turunduse osas.

Me oleme praegu igati rahul selle tehinguga. Oleme saanud omale tugeva ja kompetentse omaniku, kes suudab panustada ka ravikvaliteedi arendusse. Tehingu tulemusel genereeriti täiendav rahavoog, mis investeeritakse 3 aasta jooksul Lõuna-Eesti haiglasse. Tagatud on ka noorte arstide pealevool. 

Riskid on need, et kui osapooltel puuduvad ühtsed vaated ja ootused haiglale ning piirkonnale. Saavutada tuleks siiski ühtne vaade. Samas pole võrgustumine ka imevahend, mis tagaks haigla eksistentsi igavestest ajast igavesti."

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.