Valga haigla sai uue kompuutertomograafi

Detsembrist alustas Valga haiglas tööd uus Siemensi kompuutertomograaf, mille abil on võimalik kiiremini ja täpsemini haigusi diagnoosida, samuti erakorralistele probleemidele paremini lahendusi leida. 

Valga haigla ravijuht Kristel Kivisilla sõnul saab uue kompuutertomograafiga uurida kõiki kehapiirkondi. „Saadud vastused on täpsemad, kuna uuritava kihi paksus on 1-2 mm. Vanemal aparaadil oli see 5-6 mm,“ märkis Kivisild.

Ta lisas, et nüüdistehnoloogia võimaldab haiglas läbi viia uusi uuringuid, näiteks vaadelda  veresooni, milline võimalus vana kompuutertomograafiga puudus.

„Uue kompuutertomograafiga saame läbi viia ka madaladoosilisi CT uuringuid  (LDCT e Low dosis computer tomography).  Uue seadmega tehtava LDCT uuringu puhul on saadav info oluliselt suurem, kiirgusdoos aga  patsiendile ohutum,“  sõnas Kivisild.

Ka haigla spetsialistid-radioloogid on saanud põhjaliku koolituse, kuivõrd igal uuel seadmel on oma eripärad, mida tuleb tunda.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.