Sotsiaalministeerium toetab haiglate võrgustumist kahe miljoni euroga

Tervise- ja tööminister allkirjastas lepingu, millega Sotsiaalministeerium toetab haiglate võrgustumist kahe miljoni euroga.

Leping sõlmiti Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga. Regionaalhaigla saab Rapla Maakonnahaigla ja Läänemaa Haigla ning Tartu Ülikooli Kliinikum Lõuna-Eesti Haigla osanikuks.

„Suve lõpus kiitsime valitsuses heaks „Eesti tervishoiu arengusuunad aastani 2020“, kus seadsime eesmärgiks haiglate võrgustumise ning peamisteks pädevuskeskusteks eriarstiabi tagamisel on Tartu Ülikooli Kliinikum ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla,“ ütles minister Kruuse. „Võrgustumine aitab tagada, et üle Eesti oleks kättesaadavam ja kvaliteetsem eriarstiabi ning väheneks dubleeritavate investeeringute vajadus. Väga oluline on, et haiglad töötaksid ühe meeskonnana ning teeksid omavahel koostööd, millest võidavad nii patsiendid, arstid, haiglad kui ka riik“ lisas minister.

Lisaks haiglate võrgustumisele näeb tervishoiu arengusuundade dokument ette ka investeeringuid esmatasandi tervisekeskuste loomisse ning üldise perearstiabi osatähtsuse suurendamisse.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Kas senistel tegijatel peaks olema haigekassa lepingule eelisõigus?

 • Jah
  36% (16)
  36% (16)
 • Ei
  33% (15)
  33% (15)
 • Raviaha peaks liikuma patsiendiga kaasa
  31% (14)
  31% (14)

Vastanuid: 45

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

9. oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

september 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

september 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.