Kollektiivleping sai allkirjad

Täna sõlmisid Eesti Arstide Liit, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, Eesti Õdede Liit ja Eesti Haiglate Liit ning Eesti Kiirabi Liit üleriigilise kollektiivlepingu aastateks 2015–2016.

Kokkuleppe järgi tõusevad arstide, õdede, hooldajate ja teiste tervishoius töötavate spetsialistide töötasu alammäärad 25 protsenti.

Palgatõusuks vajalikud summad lisati riigi ja haigekassa eelarvesse vastavalt novembris sõlmitud eelkokkuleppele. Kollektiivleping laieneb kõikidele tervishoiutöötajatele, kes töötavad haigekassast või riigieelarvest rahastatavates raviasutustes.

„Leping annab tervishoiutöötajatele veidi kindlustunnet juurde, kuid töökoormuse piiritlemiseks  ja seadustele vastava töö- ja puhkeaja tagamiseks tuleb edasi tegutseda,“ ütles uuest aastast arstide liidu presidendi ametisse astuv dr Lembi Aug. Koormusstandardid ja võimalikud palgadiferentsid plaanime edaspidi kokku leppida lepingu lisana.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

18. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.