Ministeerium saab e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsleri 

Alates 16. veebruarist on sotsiaalministeeriumis neli asekantslerit, lisandub e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler.

Infotehnoloogiline kodanikele suunatud avalike teenuste arendamine on Sotsiaalministeeriumi jaoks prioriteetne ja mahukas ülesanne, mis vajab valdkonnaülest lähenemist. Riigi infosüsteemi kuuluvad andmekogud peavad toimima ja arenema kaasajale vastavas tempos ja olema inimeste jaoks kasutajasõbralikud. Praegu on ministeeriumi e-teenuste kujundamise kompetents killustunud erinevate osakondade vahel. E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler asub osakonnajuhatajate kaudu juhtima olemasolevat info- ja kommunikatsioonitehnoloogia osakonna ning uut digitaalvõimekuse arendamise osakonna tööd.

Asekantslerite vastutusala kujuneb järgmiselt:

-       sotsiaalala asekantsler juhib sotsiaalkindlustuse osakonna, hoolekande osakonna, võrdsuspoliitikate osakonna ning laste ja perede osakonna tööd;

-       terviseala asekantsler juhib tervisesüsteemi arendamise osakonna, ravimiosakonna ja rahvatervise osakonna tööd;


Olemasoleva tervishoiuosakonna asemele tuleb tervisesüsteemi arendamise osakond. Osakonna põhiülesanne on:
* kavandada tervishoiupoliitikat ja korraldada selle elluviimist, et tagada tervishoiuteenuste kättesaadavus, kvaliteet ja ohutus ning elanike teadlikkus ja rahulolu tervishoiuteenustega.
*  luua eeldused tervisesüsteemi teadmistepõhisele arendamisele ning koordineerida tervisestatistika kogumist ja tervisevaldkonnale tarvilikku teadus-, arendus- ja innovatsioonitegevust.

-       tööala asekantsler juhib tööhõive osakonna ja tööelu arengu osakonna tööd;

-       e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler juhib info- ja kommunikatsioonitehnoloogia osakonna ning digitaalvõimekuse arendamise osakonna tööd.

Osakonna põhiülesanne on luua eeldused avalike teenuste paremale kujundamisele ministeeriumi ja selle valitsemisala avalike teenuste arendamise koordineerimise kaudu, lähtudes riigi infosüsteemi ja infotehnoloogia pakutavatest võimalustest.

Osakonnal on juhtiv roll teenusearenduse, arendusprojektide ning standardiarenduse juhtimisel, isikuandmete privaatsuskäsitluse haldamisel, valdkondade kvaliteedijuhtimise toetamisel ning digitaaloskuste ja -võimekuse arendamisel.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

18. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.