Eesti toetab ICRC ja WHO tegevust

Välisminister Keit Pentus-Rosimannus allkirjastas käskkirja, millega Eesti eraldab 380 000 eurot konfliktidest ja kriisidest mõjutatud inimeste abistamiseks.

Välisminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul kasvab aasta-aastalt Eesti võimekus suurte humanitaarkriiside tõttu kannatavate inimeste abistamisel. „Eesti on üks nendest riikidest, kes humanitaarkriisides kannatavate inimeste abistamist oma moraalse kohustusena võtab,“ ütles välisminister.

Eesti toetab järgmisel aastal ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti kaudu (UNHCR) humanitaarabi tegevusi pagulaste kaitsel ja nende abistamisel. UNHCRi töö toetub täielikult vabatahtlikele annetustele. Eesti on toetanud UNHCRi tegevust alates 2001. aastast.

Samuti panustab Eesti ÜRO hädaabi keskfondi (CERF), mille ülesanne on tagada ÜRO humanitaarabi organisatsioonidele vahendid kiireks ja õigeaegseks humanitaarabi osutamiseks konfliktides ja/või looduskatastroofides. Fondi toetused on suunatud eelkõige humanitaarkriisidele ja unustatud ja/või pikaajaliselt alarahastatud humanitaarkatastroofide tõttu kannatanud riikidele. Eesti on toetanud CERF-i alates 2005. aastast.

Eesti toetab ka Rahvusvaheline Punase Risti Komitee (ICRC) ja Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) tegevust. Eesti jaoks on tähtis toetada arenguriikides tervishoiu valdkonna süsteemset arengut ning sealjuures eelkõige emade tervisliku olukorra parandamist, laste suremuse vähendamist ning levinumate haiguste leviku tõkestamist.

Eesti eraldab ÜRO pagulaste ülemvoliniku ameti toetuseks 80 000 eurot ning nii ÜRO hädaabi keskfondile, Rahvusvahelisele Punase Risti Komiteele kui ka Maailma terviseorganisatsioonile igale ühele toetuseks 100 000 eurot.   

ÜRO hinnangul on 2014. aasta kõige suuremateks humanitaarkriisideks olukord Iraagis, Süürias, Kesk-Aafrika Vabariigis ja Lõuna-Sudaanis, mis vajavad kõrgendatud tähelepanu ja toetust ka järgmisel aastal. Eesti on tänavu andnud oma panuse kõigi eelnimetatud humanitaarkriiside leevendamisse. Samuti on Eesti muuhulgas aktiivselt toetanud Lääne-Aafrikas leviva Ebola viiruse edasise leviku tõkestamist ja on valmis seda ka edaspidi tegema.

Ülevaade Eesti humanitaarabi tegevustest 2014. aastal: http://vm.ee/et/eesti-humanitaarabi-tegevused-2014-aastal.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

18. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.