Tartus kuulutati aasta kordaminekuks siirdemeditsiinikeskus

Tartu linnavalitsuse ja Postimehe konkursil "Aasta tegu 2014" valisid tartlased lõppeva aasta kümme tähtsaimat tegu. Võidu silla renoveerimise kui aasta teo kõrval tõid tartlased 2014. aasta kordaminekutena esile ka Tartu ülikooli siirdemeditsiinikeskuse.

Tartu ülikool avas maailmatasemel siirdemeditsiinikeskuse selle aasta maikuus Maarjamõisa teaduslinnakus. Selle maksumuseks kujunes 8,7 miljonit eurot.

Keskuse ülimoodne aparatuur loob teadusuuringuteks senisest palju paremad võimalused.

Katseloomakeskuse juhataja Mario Plaasi sõnul on maja jagatud molekulaarbioloogia laboriteks ja katseloomakeskuseks ning lisaks on keskuses eraldi infektsioonilabor, kus võib töötada ohtlike ja geneetiliselt muundatud patogeenidega, kirjutas Postimees mais.

"Eestis ei ole veel olnud sellist laborit, kus saab uurida raskeid viiruslikke infektsioone in vivo ehk loomadel," märkis Plaas.

Tartu aasta teo tiitlile kandideeris 22 sündmust, objekti ja saavutust. Kokku anti aasta teo valimisel 4239 häält nii Tartu linna kui ka Postimehe veebilehel ning ajalehetalonge toimetusele saates.

Aasta teo konkurssi korraldatakse Tartus juba 17. korda.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

18. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.