Sünnituseas naiste arvu vähenemine kahandas sündide arvu

Lõppeval aastal sündis Eestis umbes 50 last vähem kui mullu. Ekspertide hinnangul on langustrendi põhjuseks sünnituseas olevate naiste arvu jätkuv vähenemine, vahendas ERRi uudisteportaal.

Novembri lõpu seisuga sündis lõppeval aastal Eestis 12 606 last. Statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juhataja asetäitja Jaanus Heinsar rääkis, et kui võrrelda 2014. aastat eelmisega, siis sündide arv on vähenenud umbes poolesaja võrra, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ja kui ma vaatan veel üks aasta tagasi, siis seal on umbes samasugune olukord," lisas ta.

Tallinna Ülikooli demograafia instituudi juhtivteadur Allan Puur märkis, et sündide arv on Eestis viimase viie aastaga umbes 2000 võrra vähenenud. Teadlane selgitas, et selle põhjuseks on sünnituseas naiste vähenemine iga aastaga. Teine probleem on see, et 1990ndatel sündinute põlvkond on väikesearvuline.

Praegu sünnib iga sünnitusealise naise kohta umbes 1,5 last. See tähendab, et sünnitusealiste naise ja last arvu suhe on langenud sarnasel tasemel 2004. ja 2005. aastale, mil olid esimesed aastad, kui maksti vanemapalka.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

18. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.