Tiit Meren käis Eston Kohveri tervist hindamas

Eile, 30. detsembril võimaldati pärast pikaajalist visiidi taotlemist Eesti arstil kohtuda Eston Kohveriga Lefortovo vanglas Moskvas. Eesti konsulit kohtumise juurde ei lubatud.

Visiidi käigus teostas Taastava Kirurgia Kliiniku arst Tiit Meren Eston Kohverile meditsiinilise kontrolli ning hindas tema tervisliku seisundi rahuldavaks.

Meren ütles ERR-i uudisteportaalile, et tal oli võimalus Kohveriga rääkida tund aega ja tal oli hea meel näha, et nii pikalt isolatsioonis olnud mees suudab sedavõrd hästi end kontrollida.

"Me saime kõik olulised punktid läbi käia. Kui me nägime, et oli mõningaid muresid, siis Vene pool oli nõus aitama neid muresid lahendada," ütles ta. "Ma peaksin hindama Eston Kohveri tervisliku seisundi praegusel hetkel rahuldavalt heaks," lisas Meren.

Mereni sõnul viibisid kohtumise juures ka vangla peaarst ja veel hulk kohalikke ametnikke.

Küsimusele, kas ta tuvastas Kohveril ka väljastpoolt tekitatud jälgi, näiteks piinamisest või peksmisest, arst vastata ei soovinud. "Ma sellele küsimusele hästi vastata ei saa. Aga ma saan konstanteerida tänase päeva seisuga, et tema hetkeseisund on selline, mis lubab tal ilma oluliste vaevusteta liikuda ja olla," vastas ta.

Eston Kohver on Eesti kaitsepolitseinik. 5. septembril võtsid FSB töötajad ta Eesti territooriumil kinni ning toimetasid Moskvasse, kus talle esitati süüdistus spionaažis.

Doktor Meren on Eesti Reservohvitseride Kogu juhatuse liige ja ühtlasi Eesti esimene sõjakirurg. Aastal 2008 viibis ta arstina missioonil Afganistanis Helmandi provintsis välihospidalis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

18. detsember 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.