„Happy Pregnancy“ kutsub Tartusse töötuppa

Professor Annetine Staff
Professor Annetine Staff

„Happy Pregnancy“ projekt toob 22. aprillil Tartu ülikooli eksperdid, kes arutavad aktuaalsete reproduktiivtervise arengu suundade üle tänases Eestis.

Tartu ülikooli teadlaste läbiviidava uuringu eesmärk on töötada välja uued meditsiinilised lahendused rasedustüsistuste ning mõlema sugupoole viljatuse ja sellega seotud haiguste riski hindamiseks ning parandada võimalusi viljatuse ennetuses ja ravis.

Üks sündmuseks spetsiaalselt kohalesaabuv külaline on Norra Oslo Ülikooli professor Annetine Staff, kes saabus kolmapäeva lõunal lennukiga Tallinna. Ta ütles, et on esimest korda Eestis ja seetõttu väga elevil. Tema ettekanne puudutab preeklampsiat. Vastas oli tal lennujaamas naistearst Kai Haldre.

Eestikeelses töötoas „Reproduktiivtervis: kliiniliste, diagnostiliste ja biomeditsiini uuringute suunad tänases Eestis“ antakse ülevaade projekti „Happy Pregnancy“ hetkeseisust ning põnevat kuulamist jagub mh naiste ja meeste reproduktiivtervist mõjutavate tegurite, viljatusega seonduvate haiguste, nende diagnostika ja ravivõimaluste teemadel.

„Kuna reproduktiivmeditsiin puudutab igat inimest, sh erinevas vanuses mehi ja naisi, on loengud mõeldud kõigile huvitatutele. Arstide, õdede, ämmaemandate ja teadlaste kõrval ootame loengusaali või ülekande vahendusel meid jälgima ka üliõpilasi, ettevõtjaid ning inimesi, kes soovivad reproduktiivtervise valdkonnast rohkem teada saada,“ kutsus TÜ inimese molekulaargeneetika professor, projekti „Happy Pregnancy“ vastutav täitja Maris Laan aktiivselt osalema.

Töötoa avaettekandes annab Kristiina Rull TÜ kliinikumi naistekliinikust ülevaate „Happy Pregnancy“ uuringu hetkeseisust ja uuringu panusest Eesti reproduktiivmeditsiini arengusse. Margus Punab käsitleb põhjalikult personaalmeditsiini aspekti meeste viljatuse ravis ning professor Maris Laan räägib värsketest uurimistulemustest laboris. Tiina Kahre teeb ülevaate testidest, mida TÜ ühendlabori geneetikakeskus viljatuse diagnostikaks täna pakub.

Kompaktse ülevaate saab ka teistest samas valdkonnas toimuvatest uuringutest Eestis, nende tulemustest ja rakendusvõimalustest praktikas. Näiteks annab professor Katrin Õunap TÜ kliinikumi geneetikakeskusest ülevaate pärilike ainevahetushaiguste diagnostika hetkeseisust, TÜ professor Reet Mändar räägib mikrobioomi rollist reproduktiivtraktis ning Eesti maaülikooli professor Ülle Jaakma käsitleb reproduktiivsusega seotud küsimusi veterinaarmeditsiinis.

Töötoa otseülekandeid saab jälgida ka www.uttv.ee või novaator.err.ee.

Töötoale järgneb 23. ja 24. aprillil toimuv rahvusvaheline kursus „Pre- ja perinataalse perioodi mõju tervisele lapse- ja täiskasvanueas”, kus esineb loengutega kümme lektorit Euroopa tippülikoolidest, uurimisinstituutidest ja kliinikutest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

mai 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.