PERH loob Hiiumaa haiglasse verepreparaatide välislao

Sel nädalal sõlmisid Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ja Hiiumaa haigla verepreparaatide ja teenuste müügilepingu, mille kohaselt loob regionaalhaigla verekeskus Hiiumaa haiglasse verepreparaatide välislao.

Selleks, et Hiiumaal kiiret vereülekannet vajavad patsiendid saaksid oma veregrupile vastavat ja nakkuste suhtes uuritud doonoriverd, on PERH ja Hiiumaa haigla koostöös otsustanud luua Hiiumaa haigla ruumides niinimetatud verepanga ehk Regionaalhaigla verekeskuse välislao, kus regulaarselt uuendatakse hiidlastele vajaminevate verepreparaatide varu, kirjutas Postimehe terviseportaal.

"Tegutseme selle nimel, et 2016. aasta tooks märksa suurema turvalisuse kiiret vereülekannet vajavatele Hiiumaa patsientidele," sõnas PERHi ülemarst Andrus Remmelgas. Ta lisas, et oluline on tagada kriitilises seisundis patsientide stabiliseerimine sellisesse seisundisse, et neid on võimalik vajadusel transportida mandrile kõrgema etapi haiglasse

Spetsiaalsed külmikud veretoodete säilitamiseks peaksid jõudma Hiiumaa haiglasse jaanuaris.

Regionaalhaigla peab veel ravimiametilt taotlema tegevusloa oma varude hoidmiseks väljaspool verekeskust ja arendama vereteenistuse infosüsteemi välislao haldamiseks. Samal ajal õpivad Hiiumaa haigla töötajad infosüsteemi kasutama ning samuti valmistatakse ette ruum külmikute paigutamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.