Tervishoiutöötajate kutseliit: valitsuse koondamisplaan on äärmiselt lühinägelik

Tervishoiutöötajate kutseliidu president  Iivi Luik.
Tervishoiutöötajate kutseliidu president Iivi Luik.

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit (ETK) on mures valitsuse plaanitavate koondamiste pärast, mis näeb ette regionaalhaiglate tugipersonali vähendamise umbes 10 protsendi võrra.

Tervishoiutöötajate kutseliidu presidendi Iivi Luige sõnul ei toimu haiglates personaliressursi raiskamist juba ammu ning kõik haiglates töötavad inimesed on väga vajalikud, vahendas ERR.

"Tugipersonal on ainus võimalus väheselgi määral leevendada tänast tervishoiutöötajate põuda. "Lisaks peame arvestama asjaoluga, et meie elanikkond vananeb ja nõudlus tervishoiuteenuste järele aina kasvab," nentis ETK president Iivi Luik.

Meie riigi välispoliitilised otsused toovad peagi Eestisse inimesi ka mujalt riikidest, kes samuti vajavad tervishoiusektori pakutavaid teenuseid. Seetõttu on Luige hinnangul äärmiselt lühinägelik on koondada töötajaid kui antud valdkonna teenustejärele nõudlus hoopis kasvab.

Valitsuse kavandatud riigireformi käigus on ettenähtud koondada ligi 750 avaliku teenistuse töötajat. Kõige suurema kärpe peab läbi viima sotsiaalministeerium, kes koondab enda haldusalast 235 inimest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.