Sotsiaalkomisjon nõustus osaliselt esimeste haiguspäevade hüvitisega

Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.
Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk.

Riigikogu sotsiaalkomisjon nõustus eile, 8. detsembril osaliselt Eesti Ametiühingute Keskliidu kollektiivse pöördumisega esimeste haiguspäevade hüvitise taastamise kohta.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul on haiguspäevade hüvitamist vaja muuta paindlikumaks. „Sotsiaalkomisjon on koostöös ametiühingute keskliiduga jõudnud järeldusele, et esimene haiguspäev võiks jääda töövõtja vastutusele. Analüüsida tuleks haiguspäevade hüvitamist alates teisest või kolmandast päevast ning kaaluda osaajaga töötamise võimaldamist teatud haiguste puhul,“ ütles Kokk.

„Analüüsi tulemustest sõltub, kuidas on võimalik kulusid ümber jaotada nii, et tööandjatele ei tuleks koormust juurde ja haigekassa eelarvele ei oleks negatiivset mõju,“ lisas Kokk.

Sotsiaalkomisjon tegi tervise- ja tööministrile ülesandeks analüüsida pöördumises tehtud haiguspäevade hüvitamise ettepanekuid koosmõjus Praxise ja Centari uuringute tulemustega.

Samuti tegi sotsiaalkomisjon ministrile ettepaneku kaaluda ajutise töövõimetuse hüvitamise süsteemi muutmist paindlikumaks, arutada ettepanekud läbi kõigi osapooltega ning esitada tulemused sotsiaalkomisjonile 2016. aasta 1. septembriks.

Sotsiaalkomisjon on arutanud kollektiivset pöördumist mitmel istungil koos sotsiaalministeeriumi, haigekassa, ametiühingute keskliidu, tööandjate keskliidu ja Praxise esindajatega.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.