Mardnate fondi stipendiumi sai sel aastal kaks arsti

Dr Peeter Mardna.
Dr Peeter Mardna.

Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fondi alla kuuluva Adda ja Leonhard Mardna fondi stipendiumi pälvivad tänavu sisearst Kaire Loonurm ja arstiteaduse üliõpilane Ingrid Lesdorf.

TÜ arstiteaduse viienda kursuse üliõpilane Ingrid Lesdorf saab 1000 euro suuruse stipendiumi õpinguteks Tartu Ülikooli arstiteaduskonnas arstiteaduse erialal ja erialaseks enesetäiendamiseks.

Stipendiumiga soovib Lesdorf toetada oma ideede realiseerimist esmatasandi meditsiini tõhustamiseks läbi e-lahenduste. Tema soov on edasi arendada arsti ja patsiendi vahelist sidepidamise võimalust, samuti arsti ja tudengi vahelise e-konsulteerimise ja e-õpetamise võimalust rõhuga seeniorarstidel. 

Pärnu haiglas töötav sisehaiguste arst Kaire Loonurm pälvis 1000-eurose stipendiumi erialaseks enesetäiendamiseks ja osalemiseks EASD diabeedialasel kongressil Münchenis, Saksamaal.

Pärnu haigla ravijuht Veiko Vahula ütleb kolleegi iseloomustades, et doktor Loonurm on suure kogemuse, laialdaste teadmistega ning suure töövõimega sisearst, kelle peale võivad kolleegid alati kindlad olla.

Ta on Pärnu haiglaga töiselt seotud  juba enne ülikooli arstiteaduskonna astumist, mil töötas operatsiooniosakonnas sanitarina. 

Alates tänavu juunist töötab Kaire Loonurm Pärnu haigla sisehaiguste kliiniku I sisehaiguste osakonna vanemarst-konsultandina.

Stipendiumid anti üle 13. detsembril kell 15 Tallinnas Mustpeade Majas.

Sihtasutuse Eesti Rahvuskultuuri Fond nõukogu eraldas 2016. aasta stipendiumide ja toetuste maksmiseks 126 604 eurot. Kokku eraldati 198 stipendiumi ja toetust. 

Sel aastal jagatakse stipendiume 124 allfondist.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.