Ministeerium: kavas on omandipiirangute riskianalüüs

Sotsiaalministeeriumi esindaja teatel näevad ka nemad aasta alguses muudetud ravimiseaduses puudusi ning plaanivad uuel aastal apteegi omandipiirangute riskianalüüsi.

„Nõustume konkurentsiametiga ja näeme samuti viidatud regulatsioonis puudusi,“ kinnitas sotsiaalministeerium meediasuhete nõunik Karel Hanni. „Oleme järgmise aasta jooksul plaaninud läbi viia apteegi omandipiirangute riskianalüüsi, uurides põhjalikumalt sellise regulatsiooni jõustumisega tõenäoliselt tekkivaid mõjusid ja pakkudes meetmeid nende mõjude vältimiseks.“ Viidatud apteegi omandipiirangud seadustati riigikogu algatusel, lisas Hanni.

Konkurentsiamet tegi esmaspäeval sotsiaal-, justiits- ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile saadetud kirjas ettepaneku üle vaadata ravimiseaduses sätestatud proviisoromaniku nõue ja ravimite hulgimüüjate seotuse keeld ning tühistada piirangud, milleks vajadus puudub.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.