Leetrite-mumpsi-punetiste vaktsiini Eestis napib

Lääne-Tallinna Keskhaigla kommunikatsioonijuht Liisa Suba märkis, et leetrite-mumpsi-punetiste vaktsiini Eestis praegu napib.

"Meile teadaolevalt tegeleb tootja vaktsiini juurdesaamisega. Tõenäoliselt saabub see jaanuaris. Nakkuskliiniku polikliinikus vaktsiini veel natuke on, aga kahjuks ei oska praegu ennustada, kui kauaks seda jätkub," täpsustas Suba.

Igal pool Eestis on tema andmetel varud üsna napid.

Suba jätkas, et LTKH nakkuskliiniku polikliinikusse pöördujate arv olnud viimastel nädalatel tõepoolest suurem kui tavaliselt. "Leetritest rääkimine meedias ja avalikkuses on pannud inimesi mõtlema potentsiaalsetele riskidele ning – mis seal salata – tekitanud ka natuke paanikat," arutles Suba. "See ehmatus ja paanika ei ole tingimata halb, kui selle tagajärjel suureneb kasu ühiskonnale. Antud juhul on see täiesti võimalik."

Kuna leetritevastane vaktsineerimine on ka riiklikus immuniseerimiskavas sees ja paljud on juba varasemalt MMRvaktsiiniga vaktsineeritud, siis polikliinikusse tulijatel selle vastu tavaliselt eriti suurt huvi ei ole. "Nüüd aga, mil teema on avalikkuses aktuaalne, on huvi märgatavalt suurenenud. Kahjuks ei oska hetkel arvuliselt kommenteerida," jätkas Suba.

Leetrite-mumps-punetistevastane vaktsineerimine maksab Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku polikliinikus 15 eurot. Antikehade määramine verest maksab 8,22 eurot. Tegemist on haigekassa hinnakirjas oleva hinnaga. "Uuel aastal võib haigekassa hinnakiri muutuda, kuid praegu on hind niisugune," lausus Suba. Ta täpsustas, et praegu veel saadetakse vereproovid antikehade määramiseks edasi, st uuringud valmivad mujal, aga et nõudlus niisuguse uuringu vastu tundub olevat suur, hakatakse uue aasta algusest neid uuringuid tegema ka Lääne-Tallinna Keskhaigla laboris.

"Patsiendi jaoks tähendab muudatus loodetavasti seda, et uuringu vastused saabuvad pisut kiiremini," lisas Suba. Lääne-Tallinna Keskhaigla laboris hakatakse antikehade määramise uuringuid tegema vastavalt haigekassa hinnakirjale, verevõtmise eest lisatasu ei võeta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib JÄRELRAVI KLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

10. detsember 2018

PÕHJA-EESTI REGIONAALHAIGLA otsib DIAGNOSTIKAKLIINIKU JUHATAJAT

Põhja-Eesti Regionaalhaigla SA

03. detsember 2018

Meditsiini­uudised

6. november 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

oktoober 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.