Perearstid ei soovi hooldusvahendeid jagada

Perearst Eero Merilind
Perearst Eero Merilind

Perearst Eero Merilind kirjutab täna Facebookis, et perearstid pole nõus neile aasta lõpus pandud kohustusega hakata abivajajatele ka hooldusvahendeid jagama.

"Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknat ähvardab 1. jaanuarist puuetega inimeste ja arstide pahameel ning oht, et ta peab oma kohalt tagasi astuma," kirjutab Merilind.

Ta jätkab, et nimelt novembri viimastel päevadel riigikogu poolt vastu võetud sotsiaalhoolekandeseaduse alusel peaksid arstid hakkama ISO koodide alusel määrama hooldusvahendeid (ISO kood on kaheksakohaline ja iga asja jaoks eraldi - nt kateeter, pesugeel nr 1, pesugeel nr 2, mähkmed suurus nr 1 suurus nr 2 on kõik eraldi koodidega). "Aga meie ei hakka seda tegema. Sotsiaalministeeriumil tuleb leida töötaja sotsiaalosakonnast või sotsiaalkindlustusametist või kokku leppida abivahendite müüjaga, kes teeb inimesele valiku ja määrab õige mähkme suuruse ja valitud hooldusvahendi ISO koodi," kirjutab Merilind.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.