Punab: suguhaigustesse nakatumise vähenemist ei paista

Sugulisel teel levivate infektsioonide vastu on jä
Sugulisel teel levivate infektsioonide vastu on jätkuvalt ainsaks kaitseks...

Kui terviseameti andmetel vähenes tänavu oluliselt suguhaigustesse nakatumine, siis Tartu ülikooli kliinikumi meestearsti sõnul meestekliinik seda infot kahjuks kinnitada ei saa.

"Ajaperioodil 2013 kuni 2015 on meie patsientide klamüüdiasse nakatumine püsinud stabiilsena,» vahendas Postimees Tervis Tartu ülikooli kliinikumi meestekliiniku meestearst Margus Punabi kirjutist oma sotsiaalmeedia kontol.

Ta lisas, et taas on kasvanud haigestumine gonorröasse ning kiiresti kasvab ka haigestumine uude suguhaigusesse genitaalmükoplasmoosi (mycoplasma genitalium).

Punabi sõnul seisneb terviseameti statistika häda selles, et amet kogub infot käsitsi kirjutatud teatiste teel. «Kuna tänapäeva IT-st läbiimbunud keskkonnas pole see enamikule arstkonnast vastuvõetav, siis jääbki info edastama,» kirjutas Punab.

Ta lisas, et uuris täna olukorda ning suure tõenäosusega muutub seis hiljemalt järgmise aasta keskpaigaks. Punab avaldas lootust, et statistika paraneb, kui teavitusi hakatakse edastama otse laboritulemuste alusel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

LOOTE ULTRAHELISKRIINING OÜ otsib MEDITSIINIÕDE

Loote Ultraheliskriining OÜ

31. juuli 2018

SA IDA-VIRU KESKHAIGLA otsib kolme juhatuse liiget

Ida-Viru Keskhaigla

15. august 2018

Meditsiini­uudised

12. juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

mai 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

juuni 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.