Õdede liit: endiste õdede tervishoidu toomine leevendab õdede põuda

Täna Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis diplomeeritud 21 õde on esimene lend projekti “Õed tagasi tervishoidu” täiendkoolituse läbinud endistest õdedest, kes pärast kutseoskuste värskendamist taas rakenduse tervishoius leiavad.

“Kunagi õeks õppinute täiendkoolituse kaudu tervishoiusüsteemi tagasitoomine on kiire ja riigi jaoks ka väga soodne leevendus Eesti tervishoius valitsevale õdede põuale. Riik on andnud lootust toetada sarnast projekt edaspidigi, kuid samas on registrieksamit võimalik sooritada ka projektiväliselt. Julgustame huvilistel kindlasti õendusse tagasitulekule mõelda, sest iga lisanduv kolleeg on kulla hinnaga ning kunagi pole hilja tagasi pöörduda,” ütles Eesti Õdede Liidu juhatuse liige Ester Öpik.

“Õed tagasi tervishoidu” projekti käigus pääses õppima 24 õde, soovijaid õppesse pääsemiseks oli 54. Läbitud koolitus oli neljakuuline ja selle tulemusel sooritasid õed registrieksami ning on nüüd kantud Terviseameti tervishoiutöötajate registrisse, mis on eelduseks õigusele õena töötada.

Pärast registrieksamit on õel võimalik jätkata õpinguid kas tasemeõppes kõrghariduse omandamiseks, eriõe õppes neljal suunal: vaimse tervise õendus, terviseõendus, kliiniline või intensiivõendus või hoopis õendusteaduse magistriõppes Tartu Ülikoolis õenduspedagoogika või juhtimise erialal.

“Õenduse kasvanud roll ja prestiiž ning aastate vältel tasapisi paranenud töötingimused on eriala atraktiivseks muutnud ka neile, kes on vahepeal eriala vahetanud. Eesti tervishoiuasutustes on praegu täitmata 1000 õe ametkohta ja neist üle pooled asuvad Tallinnas,” lisas Ester Öpik.

Euroopa Liidu riikide ja OECD maade kvaliteedistandardite võrdluses, kus hinnatakse õdede vajadust elanikkonna arvu järgi, on Eestis puudu kokku 4000 õde.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.