Pressiteade

Marika Tuus-Laul: Arstiabi kättesaadavus Eestis on selgelt halvenemas

Marika Tuus-Laul
Marika Tuus-Laul

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Marika Tuus-Laul peab peamiseks teenuse halvenemise põhjuseks Sotsiaalministeeriumi poolt haiglatele antud töötajate koondamisnõudeid ning eriarstiabi kättesaadavuse piiramist.

„Me teame, et haiglad on saanud ministeeriumist korralduse koondada sadu töötajaid nn riigireformi raames. Kui laiemale üldsusele räägitakse ametnike koondamisest, siis tegelikkuses nõutakse ka haiglapersonali koondamist, mis pole eraõiguslike juriidiliste isikute puhul seaduspärane," kinnitas Marika Tuus-Laul. Tema hionnangul halvendab haiglapersonali koondamine ka arstiabi kättesaadavust "Tänased ülipikad järjekorrad kasvavad veelgi. 1. oktoobri seisuga on eriarstiabi järjekordades enam kui 184 000 inimest ning see number aina kasvab. Tegemist on ebanormaalse olukorraga,“ sõnas Marika Tuus-Laul.

Saadiku sõnul süvendab valitsuse ja haigekassa plaan koondada eriarstiabi vastuvõtud suurhaiglatesse ebavõrdsust eriarstiabi kättesaadavuses „Eriarsti juurde pääsemine hakkab tulevikus veelgi enam sõltuma patsiendi elukohast ja rahalistest võimalustest. Vastuseta on küsimus, kuidas suurem hulk patsiente regionaalhaiglatesse ravile pääseb, kui seal on juba praegu kõige pikemad järjekorrad," selgitas ta. "Kui siia lisada veel ka mitme perearstipunkti sulgemised, joonistub välja selge pilt Eesti arstiabi teenuse kättesaadavuse järjepidevast halvenemisest. Kui vaadata viimaste aastate andmeid, on näha, et Eesti inimeste tervena elatud aastate arv on selgelt langenud. Tegemist on väga tõsise näitajaga, mis iseloomustab ilmekalt meie tänast seisu,“ lõpetas parlamendi sotsiaalkomisjoni liige Marika Tuus-Laul. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.