Kes tervisevaldkonnast dividendide TOPis silma jäid?

Magnumi suuromanik Margus Linnamäe.
Magnumi suuromanik Margus Linnamäe.

Täna avaldas Äripäeva iga-aastase dividendide TOPi, kus meditsiiniärimehed päris kõrgetele kohtadele on jõudnud. Alustada tuleb Margus Linnamäest, kes Magnumi kontserni omanikuna võttis dividende 7,8 mln eurot.

MM Grupp OÜ kaudu 7,84 mln eurot dividende võtnud Margus Linnamäe (vanus 52) pälvis sellega Dividendide TOPis neljanda koha.

Järgmisena võiks välja tuua 57. kohal oleva LTKHs ja mujalgi töötava üldkirurgi Sven Troosti (44), kes on meditsiinitehnika firma Surgitech üks omanikke. Troost võttis dividende 740 000 eurot oma firma TT Diligence OÜ kaudu. Tema äripartner Peeter Metsik võttis aga dividende oma firma Canton OÜ kaudu pisut vähem: 487 000 eurot. Metsik jäi sellega TOPis 97ndaks.

Silmakirurg Tõnu Kuddu jäi TOPis 178. kohale ja dividende võttis oma Nõmme Silmakeskus OÜ kaudu 300 000 eurot. 

Tuntud naistearst Andrei Sõritsa dividendid olid 250 000 eurot Kliinik Elite ja Fertiilsuse Keskus kaudu ja sellega jäi ta TOPis 237. kohale. 

Äripäev kirjutas, et juba üheteistkümnendat korda ilmuv Äripäeva Dividendide TOP on kõigi aegade rasvasem. Kui aasta tagasi teenisid esimesed 250 ettevõtjat omanikutulu kokku 151,6 miljonit eurot, siis seekord on koondsumma 190,2 miljonit eurot. Iga kolmas edetabelisse jõudnu pole kunagi varem nii suurt summat omanikuna teeninud.

 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.