Haiglaapteekide selts koostas heade tavade dokumendi

Haiglaapteegid hakkavad järgima haiglafarmaatsia hea tava dokumenti.
Haiglaapteegid hakkavad järgima haiglafarmaatsia hea tava dokumenti.

Eesti Haiglaapteekrite Seltsi (EHAS) üldkogul 2015.aasta detsembris võeti vastu dokument Eesti haiglafarmaatsia head tavad. Tegemist on alusdokumendiga, mis seab üldised põhimõtted kvaliteetsele ja kaasaegsele haiglaapteegi teenusele ning määratleb haiglaapteekri rolli selles.

Haiglafarmaatsia heades tavades deklareeritakse, et igas haiglas peab olema kättesaadav haiglaapteegi teenus või vähemalt haiglaproviisor, kes tegeleb ravimite käitlemise järelevalve ning haigla tervishoiutöötajate ja patsientide ravimialase nõustamise ja koolitamisega. Lisaks käsitletakse ravimite käitlemise, valmistamise, õppe- ja teadustegevusega, kommunikatsiooni ning eetikaga seotud aspekte.

Soovituslik ühisdokument

EHAS juhatuse liikme Marko Urbala sõnul tekkis idee dokumendi loomiseks juba 2012. aastal, kui kolleegide poolt koostati apteegiteenuse kvaliteedistandard. Dokument võeti vastu ühehäälselt Haiglaapteekrite Seltsi üldkogul. "Heade tavade loomise eesmärgiks oli kehtestada ühtsed põhimõtted ja standardid, mis puudutaksid haiglaapteekide erialast tegevust ning ravimite käitlemist haiglaapteegis ja kogu haiglas," selgitas Urbala. Tegemist on ühisdokumendiga. "Heade tavade loomisesse on olnud kaasatud palju haiglaapteekreid, kommenteerida ja oma sõna sekka said öelda kõik haiglaapteegid, seega on see ühisdokument," kinnitas proviisor. Lisaks andsid oma panuse dokumendi loomisesse mitmed erialaorganisatsioonid, õppe- ja ametiasutused (näiteks apteekide ühendus, apteekrite liit, haigekassa, haiglate liit, ravimiamet, sotsiaalministeerium ja Tartu Ülikooli farmaatsia instituut.

Urbala sõnul on heade tavade järgimine soovituslik. "Kindlasti teeme kolleegidega koostööd, et saada tagasisidet dokumendi rakendamise kohta," kinnitas ta, et vastuvõetud dokumendi kasutamist siiski jälgitakse.

Dokumendi koostamisel on arvestatud, et see kohalduks kõikidele haiglaapteekidele, sõltumata suurusest ja pakutavast teenustest. Heade tavade väljatöötamisse on olnud kaasatud mitmed tervishoiu ja farmaatsiaga seotud organisatsioonid, ameti- ja õppeasutused.

Eesti haiglafarmaatsia heade tavadega on võimalik tutvuda seltsi kodulehel www.ehas.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.