Mustamäe polikliiniku asemele ehitatakse tervisekeskus

Mustamäe polikliinik.
Mustamäe polikliinik.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Mustamäe polikliinik (Ehitajate tee 27) valmistub suvel uksi sulgema, sest olemasoleva polikliinikuhoone asemele ehitatakse uus ja tänapäevane tervisekeskus.

Esialgse info kohaselt on Mustamäe polikliinik patsientidele avatud suveni. Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Imbi Moksi sõnul on veel vara öelda, millisel kuupäeval 45 aastat tegutsenud polikliinik oma uksed lõplikult sulgeb. „Ilmselt juhtub see kas juuli- või augustikuu jooksul. Sügisel läheb hoone lammutamisele, et teha ruumi uuele tervisekeskusele,“ lisas Moks polikliinikut puudutavate plaanide kohta.

Haigla juhi sõnul on tähtsaim, et arstide vastuvõtud oleksid patsientidele võimalikult muretult ja mugavalt tagatud ka ehitustööde vältel. „Mustamäe polikliinikust käib päevas läbi mitusada inimest. Töö ei saa uue tervisekeskuse ehitamise ajaks seisma jääda, vaid tuleb olemasolevate võimaluste piires ümber korraldada,“ selgitas Imbi Moks. Nii kolivadki Mustamäe polikliinikus paiknevad eriarstid uue hoone valmimiseni Lääne-Tallinna Keskhaigla ülejäänud polikliinikutesse ja tervisekeskustesse – Haaberstisse, Nõmmele, Pelgulinna ja Koplisse. Enamik Mustamäe polikliinikus tegutsevaid perearstikeskusi hakkavad alates suvest paiknema Pelgulinna polikliiniku (Sõle 16) ruumides.

Uude tervisekeskusesse on planeeritud Lääne-Tallinna Keskhaigla erialaspetsialistide vastuvõtud kõikidel peamistel erialadel. Sarnaselt praeguse polikliinikuga saavad kavandatavas tervisekeskuses vastuvõturuumid ka perearstid.

Mustamäele uue tervisekeskuse rajamiseks taotleb haigla toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist. Tervisekeskus peaks valmima 2017. aasta lõpus. Ehitus läheb maksma ligikaudu 6 miljonit eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

RAKVERE HAIGLA AS otsib RAVIJUHTI

Rakvere Haigla AS

11. veebruar 2019

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.