Täna on naistepäev üle 3300 arstil

Täna on põhjust õnne soovida ja lilli tuua kolmveerandile Eesti arstidest, sest statistika järgi on 75,2% neist naised. Enamus meditsiinijuhtidest on samuti naised.

Tervise Arengu Instituut (TAI) teeb iga-aastast statistikat muu hulgas ka arstide ja teiste meedikute soo järgi, millest ilmneb, et 2014. aastal oli naisarste 75,2%. Arvudes tähendab see, et Eestis on 3323 naisarsti, kellele täna on põhjust soovida head naistepäeva.

Eriti huvitav on see, et naised on haaranud enda kätte ka Eesti meditsiinis juhtimise. Meditsiiniasutuste juhtkonna seas on TAI statistika järgi naisi 79% ja arvuliselt 354 inimest. Mehi on juhtkonna seas 94 inimest.

On erialasid, kus naisarste on ootuspäraselt vähe, näiteks kardiovaskulaarkirurgidest on naisi 13,8% ja arvuliselt neli naist. Ortopeedide seas on naisi 32%, uroloogide seas 16%. Neurokirurgidest on naised 15,8%, neuroloogidest aga juba 84%.

On erialasid, mis on pea tervenisti naiste käes. Günekoloogidest ja endokrinoloogidest on naised 90%, perearstidest 92%, pediaatritest 96%.

Väga naiselik eriala on Eestis ka õe eriala, kus naisi on 98%. Siiski töötab õena ka 143 meest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.