Agnes Aart: kõige rohkem väheneb uroloogi vastuvõttude maht

Lõuna-Eesti haigla.
Lõuna-Eesti haigla.

Pärast pikki läbirääkimisi allkirjastasid Lõuna-Eesti haigla ja haigekassa 25. veebruaril lepingu, mille alusel väheneb 2016. aasta juulist haiglas osade erialade maht.

Kõige enam väheneb Lõuna-Eesti haiglas uroloogi vastuvõttude arv, kus ka senini on järjekord olnud püsivalt 4-5 nädalat. Vastuvõttude arvude vähenemine tähendab seda, et patsiendid peavad olema valmis 2-3 nädala võrra pikemateks järjekordadeks, kui praegu. „Kellel kaugemale minek probleemiks ei ole, võivad pöörduda Tartusse või Tallinna,“ soovitab Lõuna-Eesti haigla ravijuht Agnes Aart. Hetkel võtab uroloog haiglas patsiente vastu ühel päeval nädalas.

Lepingu kogumaht suureneb eriarstiabi osas eelmise aastaga võrreldes 2,3 protsenti ehk 130 000 euro võrra, mis kulub ära tervishoiutöötajate üldiseks palgatõusuks. Haigla soovis eriarstiabi senises mahus säilitamiseks algselt aga vähemalt 230 000 euro suurust lepingumahu tõusu. Nii ollaksegi sunnitud vähendama ravijuhtude arvu. Kuigi kõik 18 eriala säilivad, oli see otsus ravijuhi sõnul haiglale siiski kaotus. „Meil on arstid, kes neid teenuseid osutavad olemas, aga patsient peab nende juurde pääsemist kauem ootama. Ja ootama ei pea patsient mitte sellepärast, et arsti ei ole, vaid seetõttu, et haigekassal pole raha/tahtmist selle eest maksta,“ selgitas Aart.

Maapiirkondade arstiabi kättesaadavus võrreldes linnadega on Aarti sõnul väga ebavõrdne ning ebavõrdsus suureneb veelgi. „Juba varasemalt on analüüsid näidanud, et suuremates linnades elavad inimesed pääsevad arsti juurde sagedamini kui maal elavad inimesed. Nüüd suureneb see ebavõrdsus veelgi. Maainimene peab olema tervem, kannatlikum ja ka rikkam - omama isikliku transporti või suutma selle eest tasuda. Samas kulub tal arsti juures käimiseks ka oluliselt rohkem aega.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.