Toimus uue innovatsiooninõukogu esimene istung

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski on terviseala teaduse-, arenduse ja innovatsiooni nõukogu juht.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski on terviseala teaduse-, arenduse ja...

Veebruari lõpul kogunes sotsiaalministeeriumis esmakordselt uus terviseala teaduse- ja innovatsiooninõukogu.

Sotsiaalministeerium e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo ütles, et terviseala teaduse-, arenduse- ja innovatsiooninõukogu loodi eesmärgiga nõustada ministeeriumit tervisevaldkonna teadus- ja arendustegevuste strateegilisel planeerimisel.

Nõukogu tööd juhib tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning aseesimees on Eesti Teaduste Akadeemia arstiteaduse ja tervishoiu strateegia alalise komisjoni (ATSAK) esimees Eero Vasar.

Nõukogu kogunes esimesele kohtumisele 29. veebruaril. "Arutati ministeeriumi ettepanekuid tervisevaldkonna teadus- ja arendustegevusteks aastatel 2017-2020 ning tutvustasin personaalmeditsiini programmi kavandit," resümeeris Aaviksoo.

Lisaks otsustati sotsiaalministeeriumi uurimisteemade ettepanekud Eesti Teadusagentuuri poolt korraldatavasesse „Valdkondliku teadus-ja arendustegevuse tugevdamise (RITA)” programmi.

Nõukogu heakskiidul esitab sotsiaalministeerium kolm ettepanekut: „Personaalmeditsiini lähenemise rakendamine Eesti tervishoiusüsteemis“, „HIV leviku tõkestamine Eestis sh ennetuse, testimise ja ravi tõhustamine“ ning „Antibiootikumiresistentsuse levik ja selle ohjeldamise võimalused Eestis“.

Järgmine nõukogu koosolek toimub 2016. aasta septembris.

Koosolekul osalesid

Liikmed: Jevgeni Ossinovski (SoM), Ain Aaviksoo (SoM), Ivi Normet (SoM), Eero Vasar (TA), Maris Jesse (TAI), Ruth Shimmo (TLÜ), Tanel Ross (HK), Margus Lember (TÜ), Urmas Siigur (TÜ Kliinikum), Andres Salumets (Tervisetehnoloogiaettevõtted) ja Indrek Reimand (HTM)

Asendajad: Marika Popp (MKM), Eduard Maron (PERH), Marko Piirsoo (TTÜ)

Külalised: Hede Sinisaar (SoM), Kristina Köhler (SoM), Marju Raju (SoM)

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.