Tehnilised küsimused lahendatakse

Ehkki pereõdedel tekkis märtsist õigus väljastada osasid ravimiretsepte, ei olnud see kuu algul siiski tarkvaraga seotud põhjustel veel päriselt teostatav.

Haigekassast öeldi, et tehniliselt väljastab õde retsepti nii nagu arst, ehk kirjutab valmis ja saadab retseptikeskusesse. Haigekassa hallatav retseptikeskus kontrollib igal väljakirjutamisel õe poolt koostatud retsepti vastavust määruses esitatud tingimustele.

“Haigekassa on retseptikeskuses teinud kõik vajalikud arendustööd, et retsepti väljakirjutamise õigusega õed saaksid retsepte väljastada,” ütles haigekassa ravimipeaspetsialist Liis Kruus.

“Probleemide korral peaksid pereõed pöörduma oma töölaua arendaja poole,” lisas ta.

Tarkvarafirma AS Medisoft juhatuse liige Jako Heinmets selgitas, et retseptiõigusega õdede jaoks loodi uus eriala N700, kuid täpsustamist vajas veel, kuidas peab programm antud eriala puhul käituma muude tegevuste puhul.

“Tänase seisuga on meie poolt programmile vastav võimekus loodud ja retseptiõigusega õed saavad kenasti retsepte väljastada,” sõnas Heinmets. Ta lisas, et retseptiõigusega õdedega võtab Medisofti klienditugi esialgu personaalselt kontakti ja aitab programmis erialamuudatuse sisse viia.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.