Rootsis on lisandunud kõvasti MRSAd

Suur hulk sisserändajaid on üks põhjus antibiootikumiresistentsete bakterite lisandumisele.

Rootsi tervishoiuametnikud avaldasid hiljuti raporti, mille kohaselt leiti riigis eelmisel aastal MRSA-baktereid oluliselt rohkem kui 2014. aastal. Juhtumeid oli kokku 3882, mis tähendab 30% kasvu. 

Terviseameti osakonnajuhataja Malin Grape oletas Dagens Medicinile antud intervjuus, et üheks põhjuseks on kindlasti asüülitaotlejad ja neile tehtud uuringud. Hea näitaja on see, et Rootsi haiglates pole MRSA juhtumeid siiski varasemaga võrreldes rohkem olnud. 

Soomes on MRSA olukord liikunud kahes suunas. MRSA-nakkuseid oli eelmisel aastal 1275 ehk umbes 5 protsenti vähem kui 2014. aastal. Kümnes haiglapiirkonnas oli juhtumeid varasemaga võrreldes vähem, üheksas tuli juurde ja kahes püsis sama.

Nakkusregistri andmete kohaselt oli Vaasa piirkonnas eelmisel aastal MRSA-juhtumeid 56% rohkem kui 2014. aastal. Andmeid kommenteerinud raportis leitakse, et vähemasti osaliselt on selline tõus tingitud asüülitaotlejatele tehtud uuringutest. 

HUSis oli tõus 4 protsenti. "Seda ei saa põhjendada üksnes asüülitaotlejatega. Tõusu oli näha ka narkomaanidega seotult," selgitas HUSi osakonnajuht Veli-Jukka Anntila.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

15. jaanuar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

november 2018

Laadi PDF

Tervise­uudised

november 2018

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.